Top Jumts

Tad nu pienācis jumta laiks.

Par jumta izvēli kādu likt, no kā pirkt jau interesējos kādus divus gadus. Pašā sākuma biju sliecies uz “Classic” tipa jumtu. Bet beigu beigās pēc daudzu stundu, dienu, mēnešu izpētes sapratu, ka man optimālākais būs metāla dakstiņprofila jumts.

Piedāvājumi tika prasīti no vairākiem ražotājiem:

  • BalexMetal
  • Rukki
  • Toode
  • Vietējā Skārdnieku Darbnīca Bauers

Kā tabulā redzams tad zemākā cena bija skārdnieku darbnīcas piedāvājum. Bet iepriekš jau biju nosliecies uz BalexMetal ražojumu. Jo pirms tam bija sanācis paciemoties pie BalexMetal ražotnē, kur man dabā bija iespēja pataustīt manis izvelēto jumta tipu. Man bija ar ko salīdzināt, jo paziņa bija iepircis 2019 gada vasarā no cita ražotāja un jumta kvalitāte, krāsojuma noturība pret skrāpējumiem utt…

Aptuveni vienādi ar skursteņa piegādi, tika arī piegādāts jumts.

Tā nu viss tika sakrāmēts pa vietām un gaida savu kārtu.

Protams, vēlāk ievēroju, ka vienā notekcaurulē ir neliela bukte, bet nekas traks, bildē redzams.

Pēc skursteņa montāžas pienāca laiks jumta montēšanai.

Uz pirmo septembra nedēļas nogali tika sarunāti trīs palīgi. Laiks, par laimi bija ļoti labs, skaidras debesis un silts. Sākām nedaudz pēc 08:00, pirms tam vēl ātri tika uzmeistarotas jumta trepes un aiziet. Jumta lokses garums 6,84m. Jumta loksni vilkām uz jumta paralēli jumtam, pēc tam pāri korei uz otru jumta plakni.

Sākām ar sarežģītāko pusi, sētas pusi. Tur skurstenis un divi jumta logi. No visiem darboņiem ieskaitot mani bija tikai viens ar jumta montāžas pieredzi. Strādājām raiti maz paužu, divi uz jumta divi uz zemes. Galvenais palīgs visu laiku mūs motivēja un skubināja, jo uz nākošo dienu būtu bijis jāiztiek bez viņa.

Es pēdējo loksni pieskrūvēju un no jumta nokāpu plkst. 21:30 biju bezspēka. Saule un jumts pa dienu mani bija nokausējis.

Nākošā rītā jutos kā sabraukts, kājas mugurā un rokās jutu lielas sāpes. Iepriekšējās dienas kāpelēšana pa latojumu un jumta lokšņu staipīšana bija darījusi savu. Iepriekšējā dienā, tikai kā teikt “pieķertas” loksnes ar dažām skrūvēm. Tā nu visa svētdiena pagāja skrūvējot jumtu. Tā kā darbs bija saspringts bildes no darba procesa bija maz.

Pa vakariem tika turpināti jumta apdares darbi, uzmontēju jumta vējmalu, lāseni un jumta kori.

Uz 2021 gada pavasari tika atstātas notekcaurules un sniega barjera kā arī skursteņa apdare.

2 domas par “Top Jumts

    1. Apbraukājot citas pilsētas un redzot kā classic tipa jumts izskatās pēc gada vai vairākiem gadiem. Tad vairāk nosliecos uz dakstiņa tipa jumtu, kuri poelauj un pacieš dažādas kļūdas sagatavojot jumtu. Ne visiem, bet ļoti daudziem classic tipa jumtiem ir tādi kā vilnīši jeb trepe. Domaju yas no jumta latojuma kvalitātes un no tā izrietošajām sekām. Tā kā jau iepriekš bija nopirkts kokmateriāls spārēm, kuri bija nedaudz savērpušies/sametušies. Šo izverot nonācu pie sava dakstiņprofila jumta.

      Publicējis 1 person

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.