Apkure….

Tā kā straujiem soļiem tuvojās rudens, bija jāpalaiž apkure. Pirms “kara” biju jau nopircis granulu apkures katlu Centrometal ZVB 20.

Biju apsvēris arī siltumsūkņa variantu, kaut kā līdz galam neuzrunāja, lai gan pat šeit wordpress lietotāju vidū bija visai pārliecinoši raksti par siltumsūkņa izvēli. Vēl man patika ideja par hibrīd apkures katliem, granulu+siltumsūkņa apvienojumā. Laikam Biodom ražoja šādus katlus. Bet finanses……

Tā nu rudens tuvojās bija jāpieslēdz katls, vietējā apkures bodītē padalījās ar informāciju ko un kā……. Ar sentēvu metodēm katls tika aiztransportēts līdz katlu telpai un nolikts vietā. Komplektā biju iepircis skursteņa pieslēguma komplektu. Pavasarī jau bija iepircis sūkni + akumulācijas tverti, bet akumulācijas tvertne tiks pieslēgta vēlāk. Plus vēl tika atstāta pieslēguma vieta boilerim.

Silto grīdu kolektors jau bija montēts pirms estrich grīdas, tik cik šobrīd montēju termostatu telpā un termogalvu kontrolieri pie kolektora. Tā kā šobrīd man ir viens telpu termostats, tamdēļ termogalvas vēl neliku. Telpu termostati man būs paredzēti katrā telpā, kuri regulēs attiecīgo telpu silto grīdu lokus.

2 domas par “Apkure….

  1. Prieks skatīties uz padarīto. Kādēļ neņēmi granulnieku ar granulu krātuvi?
    Personīgi es neņemtu granulu+siltumsūki vienā, tad labāk uzlikt divas atsevišķas iekārtas. Maz ticams ka viens ražotājs prot izveidot top ss un top granulnieku kur nu vēl salikt to vienā iekārtā.
    Vēlāk padalies kā darbojas centrometal, vai negļuko utt. Man lauku mājā ir centrometal granulu kamīns (laikam ZV14) un dzīvoklī nordic extraflame Dorina. Dorina darbojas ļoti labi, bet Centrometal granulu kamīns ir diezgan cimperlīgs.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.