Spāru šķērsstiprinājumi un citi darbi….

Turpinām darbus. Pēc spāru montāžas sagaidīti un godam nosvinēti Līgo/Jāņi kas nevilšus sakrita ar spāru svētkiem. 🙂

Turpinu ar spāru šķērssiju stiprināšanu, apakšējo šķērssiju stiprinu katrā pusē ar četrām 6×90 Torx koka skrūvēm un vienu 12Ø vītņstieni un vienu 10Ø vītņstieni. Mazajam jeb augšējai šķērssijai tāpat ar četrām 6×90 Torx koka skrūvēm un tikai vienu 12Ø vītņstieni. Pēc montāžas vēl katrā pusē iedzinu pa divām 100 naglām.

Darbs gan diezgan vienmuļš un garlaicīgs, gribējās lai viss notiek raitāk, jo darot vizuāli maz kas mainās 🙂

Spāru apakšā pie mūrlatas sadzinu spāru skavas katrā otrajā spārē, (Šobrīd rakstot domāju, ka pavasarī sadzīšu visās atlikušajās kamēr vel tāda iespēja ir)

Papildus katrā spārē ir iedzīta slīpi leņķī uz mūrlatu 150 naglas, protams nerunājot par leņķiem ar tur ieskŗūvētām 6×4,5 koka skrūvēm.

Dienvidu pusē izveidoju divus jumta logu atvērumus, kā arī atvērumu skurstenim (Vēlāk mūrējot skursteni sapratu ka velti to darīju, jo skurstenis skaisti būtu izsprucis starp spārēm ar visām ugunsdrošajām atkāpēm)

Biju uzsūtījis kokmateriālu jumta šķērs-latojumam 3,2x100x4800 un garen-latojumam 3,2x50x3000 no vietējā kokzāģētavas kopējais uzrēķinātais daudzums sasniedza ap 3,7m3. Pa esošo darbu starplaikiem tika apstrādāts kokmateriāls ar antiseptiķi.

Tad turpinājumā ķēros klāt spāru galu apdarei, biju izvēlējies to versiju kuru redzēsiet bildēs. Internetā ir daudz un dažādu versiju katram jumta tipam un variācijām utt… bet cik jau esmu līdz šim sapratis, ja nedaudz māki krievu val. tad Youtube un Google ir ļoti labi pamācoši video un bildes.

Izveidoju spārēs iegriezumu un iegremdēju pirmo dēli lai ar spāres augšu būtu vienā līmenī, pēc tam no gala jau saku veidot vēja kastes malu. Materiālu jau uz zemes biju nokrāsojis tumši pelēkā krāsā, jumta krāsā. Pie skārdniekiem pasūtīju metāla karnīzi kura tika uzmontēta pa virsu.

Bildēs varēs redzēt, ka spāres ir līkas ar kūkumiem uz augšu un leju, kas pasūtīju biju naivs un domāju ka man tiks atvestas taisnas skaistas spāres :), ar šī brīža domāšanu būtu kokzāģētavā izvēlējies kvalitatīvas spāres, protams cenas būtu stipri lielāka. Bet nu kā ir ir vēlāk pirms latojuma ar rokas ēveli tika pamatīgi pastrādāts.

2 domas par “Spāru šķērsstiprinājumi un citi darbi….

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.