Putuplasta Ieklāšana Grīdai

Pēc projekta paredzēti 200mm biezs putuplasta slānis. Apskatot plašo internetu, arī putuplasta ražotāju specifikācijās parāda, ka minimālais putuplasta slānis apsildāmām grīdām uz grunts nepieciešams šāds biezums.

Protams ir blogi kuros būvētāji ieklāj tikai 50mm un 50mm x 2. Bet nu tas katram pašam būvniekam zināms kas viņam būs piemērotākais.

Tad nu pēc šāda piemēra sarēķināju daudzumu, Garāžā, katlu telpā, vannas istabā, un kur būs regipša starpsienas liku Finnfoam xps 100mm x 2 kārtas un pārējā ēkā TENAPORS EPS100 100mm x 2 kārtās.

Visu iegādājos prof.lv tur bija viss izdevīgāk, jo pie reizes iegādājos dušas trapu, armatūras sietu , celtniecības plēvi 200mik un putuplasta līmi, viss vienā piegādē.

Pēc pus nedēļas bija klāt.

Tad nu sāku ar apkures telpu un garāžu. Putuplastu līmēju savstarpēji ar tam paredzētu līmi.

Griezu ar parasto celtniecības nazi, kur nepieciešams ar zāģi piezāģēju. Visā ēkā sākumā liku tikai vienu kārtu, jo pirmajā kārtā es vēl iestrādāšu ūdens trubas putuplastā.

Un tālāk pārējā ēkā, tik krāmē līmē krāmē……. Un jā, ķieģeļi lai nedaudz nofiksē kamēr līme cietē.

Tālāk tika saplānots kur būs nepieciešamas karstā un aukstā ūdens pieslēgvietas. Sākumā ar virsfrēzi vēlāk ar lopziku tika izveidota trase putuplastā, sagādātas kausējamās caurules, cauruļu siltinājums līkumi utt….kas nepieciešams ūdens trases izveidošanai.

Kad viss tika salodēts/sakausēts, visā trasē tika iepumpēts gaisa spiediens 4 bar jeb atmosfēras.

Vēl tika izveidots/sakārtots ūdens skaitītāja un filtra mezglu vietas.

Par skaitītāja novietojuma pareizību, sākotnēji izveidoju nepareizi, vēlāk izlaboju 🙂 tikai kurš neko nedara, nekļūdās 🙂

Jau šajā pirmajā kārtā man bija nepieciešams izveidot siltās grīdas kolektora vietu ar pienākošajām siltumtrases caurulēm un pašu skapi un kolektoru.

Pirms otrās putuplasta kārtas ieklāšanas man vajadzēja uzmūrēt pirmo rindu, Apkures telpas starpsienai.

Un viss beidzot otrā putuplasta kārta.

5 domas par “Putuplasta Ieklāšana Grīdai

 1. jonasanas

  Labs darbiņš padarīts!
  “putuplasta ražotāju specifikācijās”, manuprāt šis nav objektīvs dokuments kurā skatīties siltinājuma biezumu .. būsim godīgi, viņu interesēs ir notrigot pēc iespējas vairāk un dārgāk, vai es kļūdos?

  Patīk

  1. Sveiks! Īsti nav no kā baidīties. Pirms darbu tālāku veikšanu, iepumpēju gaisa spiedienu maksimumu, un ta līdz šai dienai vēl gaisa spiediens ir sistēmā, protams gaisa temperatūras maiņai arī spiediens mainās.

   Patīk

 2. Kristofers

  Tieši uzdūros šim rakstam un radās jautājums.
  Es remontēju šobrīd dzīvokli un koridorā plānoju izraut veco dēļu grīdu un likt putuplastu un pa virsu osb. Tagad tikai atdūros pret to, kā man labāk rīkoties. Ieliekot putuplastu un salīmējot. Kā es diez varētu pieskrūvēt šo osb ja man apakšā ir putuplasts?

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.