Jumta Plēve Un Latojums

Pienāca laiks likt jumta plēvi. Biju domājis ka vienam to uzvilkt būs diezgan neiespējami. Nebija viegli, nebija arī neiespējami. Uz metāla jumta karnīzes uzlīmēju abpusējo celtniecības līmlenti un sāku no vienas puses.

Visu jumta spāru galu apstrādi un jumta plēves pirmo kārtu darīju stāvot uz izbīdāmajām trepēm. Nebija viegli.

Par “jumta plēvi” izvelējos “TYVEK DuPont Solid difūzmembrānu” to ieteica Balex Metal menedžeris. Protams iepriekš palasījos internetā atsauksmes kuras mani pārliecināja. Cena nebija no lētākajām, bet nu tā kā man būs siltais mansarda stāvs izvēlējos šo.

Vienā no Senukai apciemojuma reizēm ieraudzīju, ka Tyvek Butil Tape ir izpārdošanas cena. Tā nu izpirku visu. Tyvek Butil Tape ir divpusēja līmlente uz sintētiskā bitumena bāzes. Izmanto ūdens un gaisa necaurlaidīgas izolācijas veidošanai starp membrānām. Šo es izmantoju garenlatojumam. Būvēšanas procesā pārbaudīju, vienā sīs vasaras negaisa laikā, uzgāju jaunbūvei uz otro stāvu, nekur uz spārēm nebija slapjuma viss sauss.

Pirmajai kārtai līmēju uz pašas latas. Bet vēlāk kad jau pats sēdēju uz jumta tad pa tiešo uz membrāna virs spāres.

Tālāk latojumu montēju pēc jumta ražotāja noradītajām instrukcijā atrodamiem izmēriem “Balex metal”. 250mm starp latojuma centriem. Lai raitāk darbs ietu uz priekšu biju izgatavojis trafaretus jeb starplikas ar vajadzīgo attālumu.

Tā nu kārtu pa kārtai gāju uz augšu. Protams daudz kur bija jālīmeņo šķērslatojums, līmeņojot izmantoju dažāda biezuma plastmasa starplikas ko var iepirkt depo uz skaita, tos biju sapircis vairumā.

2 domas par “Jumta Plēve Un Latojums

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.