Tvaika Plēve Un Starpsienas

Rudens izskaņā vēl paspēju daļai telpu uz griestiem uzklāt tvaika plēvi un tā saucamo griestu “latojumu”.

Plēvi es izvēlējos lētāko kas pieejama tirgū, jo noskatījos vairums būvnieku izmanto šo vai šai līdzīgu. Protams tirgū ir pieejamas dažnedažādas, neelpojošās, daļēji elpojošās un elpojošās. Starpstāvam domāju pietiks ar šo.

Tvaika plēvi stiprināju ar skavu pistoli un skavām, pēc tam skavu vietas un plēves savienojuma/pārklājuma vietas nolīmēju ar Soudatape Connect tvaika barjeras lentu.

Vienam sākumā liekas pagrūti, bet var izdarīt.

Mans uzticamais Galdiņš/stalaža tika pie riteņiem.

Izrādījās ļoti ērts galdiņš, viegli pārvietot pa visu ēku.

Starpsienas montēju no profiliem, pie grīdas un sienām izmantoju līmes putas + dībeļus.

Sākumā starpsienas atrašanās vietas atzīmēju ar marķēšanas līmlentu uz grīdas un sienām.

Lai būtu precīzi un pēc projekta, izmantoju krusta lāzera līmeņrādi.

Un iesāku jau nākošo telpu……

Tā nu pienāca ziema……..

4 domas par “Tvaika Plēve Un Starpsienas

 1. Dāniels

  Interesanti, redzu, ka daudzi liek plēves starpstāvu pārsegumam. Kāpēc ir vajadzīga tvaika plēve starpstāviem? Vai otrais stāvs netiks apkurināts?

  Ja abi stāvi ir apkurināti, tad grūti iedomāties, ka starpstāvu konstrukcijai ies cauri mitrums. Arī ja tā notiktu – vai tad tas tur sāktu krāties un kondensēties? Nav nācies redzēt vecās mājās starpstāvu pārseguma bojājumus, kas būtu saistīti ar mitrumu no iekštelpām.

  Patīk

  1. Sveiks. Jā man bija dilemma šajā jautājumā. Papētot internetu ir kas liek, ir kas neliek. Otrais stāvs būs apdzīvots apkurināms, bet tas notiks pakāpeniski. Sākumā apdzīvosim 1.St. Pēc kāda gada ceru arī ievākties arī 2.St. Tad šajā starpposmā būs brīdis kad 2.st. būs arī neapkurināms.
   Lai vai kā nolēmu uzlikt šo tvaika plēvi.
   Pirms būvniecības biju uzgājis vienu rakstu kur būvinženieris norādīja, ka mitrākās telpās arī par sliktu nenāk ja no vienas, mitrākās telpas puses starpsienās ieklāj tvaika izolāciju, bet no otras nē.

   Patīk

 2. andrisst

  Tad sanāk, piemēram, vannas istabai, koka karkasa ēkā, iekšpusē būtu vēlams ieklāt tvaika plēvi no visām pusēm? Teorētiski, viss tvaiks, kas ir vannas istabā spiež cauri reģipsim uz vati starpsienās. Bet jautājums cik efektīva ir krāsa, lai aizturētu šo tvaiku, acīmredzot nepārāk, jo savādāk nevajadzētu tvaika izolāciju.
  Bet lielākoties, manuprāt, plēvi starpstāvos neliek, jo nav jau milzīga starpība starp mājas iekštelpām klimata rādītājos. Tas ir nozīmīgi mājas kontūram. Bet izpētes vērta šķiet ideja vannas istabu izolēšanai ar plēvi.

  Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.